About

anita's diaries

 

Hello,

I am Anita, blogger behind Anita’s Diaries. I am twety something Latvian blogger based in Riga. I created Anita’s Diaries to share my love about fashion, beauty and other things that inspire me and hopefully will inspire you too to try something new and find something to your liking.

I started this blog back in 2014 sharing my latest purchases. Blog content has grown with me. Now I’am including outfit post, makeup looks, fashion and beauty reviews, shop round-ups  and some lifestyle bits. Now people are reading Anita’s Diaries from more than 70 countries. I can’t thank you enough!

If you are interested in collaborating or simply want chat with me, don’t be shy and write me at anitasdiaries@gmail.com

 

Sveicināti,

es esmu Anita, blogere aiz Anita’s Diaries. Latvijas blogere no Rīgas savos divdesmitos. Anita’s Diaries tapa kā laika kavēklis, lai atrādītu tās lietas, kas man patīk un iedvesmo. Galvenokārt modes un skaistuma nieciņi, kas varētu iepatikties un iedvesmot arī citus.

Pirmais ieraksts blogā tapa jau 2014. gadā. Tajā laikā gan dalījos tikai ar saviem pēdējiem pirkumiem. Blogs ir audzis reizē ar mani. Tagad Anita’s Diaries ir sastopami raksti arī par ikdienas un svētku tērpiem un grimiem, dažādu modes un kosmētikas produktu atsauksmes, veikalu apskati, kā arī daži krikumi no dzīves. Katru mēnesi bloga lasītāji nāk no vairāk nekā 70 dažādām valstīm. Esmu pateicīga par katru no jums, kas lasa kādu no maniem rakstiem, atstāj savu viedokli.

Ja ir vēlme sadarboties vai vienkārši papļāpāt, droši raksti uz anitasdiaries@gmail.com

 

xo, A

facebook | twitter | instagram bloglovin | pinterest

Share This:

One thought on “About

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *