I Would Walk 500 Miles with Those | OOTD

Last few weeks were pretty foggy weather. I would even dare to say whole month of November. Not the best weather to take outfit photos. Or any kind of photos for that matter. Everything is kind of grey and dull. I guess I tried to swtich things up with some blue hues. Also, I feel like this was last time I wore my Adidas sneakers in this season. Snow starts to be falling more often these days. That makes me slowly get in to the Holiday mood. How about you? 

Pāris pēdējas dienas ir diezgan pelēkas un miglainas. Es pat esmu gandrīz apgalvot, ka tāds ir gandrīz viss novembra mēnesis. Noteikti nelabākais laiks, lai uzņemtu tērpu fotogrāfijas. Vai arī vispār jebkādas fotogrāfijas. Viss liekas tāds pelēcīgs un garlaicīgs. Varbūt tieši tāpēc izvēlējos vairāk zilos toņus izskatā. Nedaudz krāsaināk kā nekā. Tagad arī liekas, ka, fotografējot šo izskatu, šī bija pēdēja reize, kad šogad uzvilku kedas. Vismaz ārā. Kā nekā šajās dienās arvien biežāk sāk parādīties sniegs. Kas zina, varbūt sniegs raisīs arī svētku sajūtas rašanos. 

latvian fashion blogger

pr friendly fashion bloggervintage lacoste

 

Sweater – vintage Lacoste; Fishnet socks – eBay; Shoes – Adidas

 

 

adidas sneakers

My Trusty Adidas Sneakers

I own this pair of sneakers for a relly long time now. We have experienced together some many moments. Walked in them kilometers in the city and even in the swamp. They are worn out but I think some distress gives more personality. After all these years I can still say they are my favorite pair. I will wear this pair again in spring for sure. Also I like to look at the new designs. I must admit Adidas are on top of their game right now.

Manas Uzticamās Adidas Kedas

Šīs kedas man pieder jau tiešām labu laiku. Kopā ir piedzīvoti daudzi piedzīvojumi. Nostaigāti kilometri gan pilsētā, gan purvā. Nonēsātas un ar savu devu personības. Pat pēc visiem šiem gadiem varu droši teikt, ka ir mans mīļākais kedu pāris. Droši varu teikt, ka kedas vilkšu atkal arī nākošajā pavasarī, bet tas neliedz man apskatīt arī jaunākos modeļus. Adidas pavisam noteikti

-More Cool Adidas Sneakers- 

autumn outfitplus izmera modes blogereplus size fashion blogger

 

Sweater – vintage Lacoste; Fishnet socks – eBay; Shoes – Adidas

 

What is your favorite sneaker brand at the moment? | Kādas ir Tavas mīļākās kedas uz doto brīdi?
You can see more my outfits HERE! Oh, and on lookbook you can always see my new styling first 😉

xo, A

facebook | twitter | instagram bloglovin | pinterest

This post contains some affiliate links.
1

Share This:

Related posts:

2 thoughts on “I Would Walk 500 Miles with Those | OOTD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *