Thrifted Lacoste Sweater | New In

thrifted lacoste sweater

I don’t go thrifting often but when I do I tend to find some really interesting items. This time around I found good quality (no visual defects) Lacoste sweater for bargain price!

Es bieži nedodos uz Humana, bet, kad es tur iegriežos, es mēdzu atrast interesantu apģērbu. Šoreiz pamanījos atrast ļoti labas kvalitātes Lacoste džemperi par ļoti izdevīgu cenu!

Thrifted Lacoste Sweater | Lacoste Džemperis

lacoste sweater

SIMILAR

I should have ironed it before taking photos. Oops..
I found this treasure in man section. Yes, it is a man sweater. I don’t care. If it looks good on me, I will wear. Best spent 3€ in a while.
Thrifted Lacoste sweater doesn’t have any visual defects. No yellow stains, no holes, not streched. It didn’t smell weird either. Only that little brand sign is turning upwards. Maybe I will eventually cut it off.

Man laikam vajadzēja to izgludināt, pirms fotogrāfiju uzņemšanas. Upss..
Džemperi atradu vīriešu nodaļā. Jā, tas sākotnēji nēsāšanai bija paredzēts vīriešiem. Bet, ja man tas piestāv un labi izskatās, es to nesāšu. Labi iztērēti 3€. 
Nav acīmredzamu defektu. Nekādu dzeltenu vai citu traipu, nav caurumu, nav izstaipīts. Kā arī nesmaržoja jocīgi. Vienīgi tā mazā zīmīte iekšpuse spītīgi ceļas uz augšu. Visticamākais, ka viņu nogriezīšu tāpat. 

 

More Lacoste Sweaters

fashion blogger

Have you ever found any thrift bargain treasure? You can read more similar posts HERE.

xo, A

facebooktwitter | instagram bloglovin | pinterest

2

Share This:

Related posts:

2 thoughts on “Thrifted Lacoste Sweater | New In

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *