Ebay Bargains #34

There is one thing I always look at stores or while I’m online shopping is rompers and jumpsuits. They come in so many styles and designs that I can’t even choose one! So for this weeks ebay bargains central piece became an elegant looking white romper. 

Mani vienmēr ir interesējuši kombinzoni. Tie tagad ir atrodami tik dažādos stilos un variācijās, ka brīžiem ir tik grūti izvēlēties to īsto. Šīs nedēļas ebay atradumu centrā ir elegants balts kombinzons. 

ebay fashion, summer fashion, white romper, romper styling, romper, fashion, fashion blogger, ebay fashion

White Romper | Etude House Liquid Lipstick | Straw Hat | Wedge Sandals | Tassel Crossbody Bag

 

WHITE ROMPER

One I will proudly say thay I own a romper/jumpsuit. I just haven’t found the real one yet. White romper with cut outs are pretty close to be it. And it’s a real bargain! 10$ and free shipping!

Vienu dienu es varēšu lepni teikt, ka esmu burvīga kombinzona īpašniece. Pagaidām es vēl neesmu atradusi to īsto un vienīgo. Lai gan baltais kombinzons no ebay ir ļoti tuvu, lai kļūtu par to. Turklāt tas maksā nedaudz vairāk kā 10$ un ir ar bezmaksas piegādi.

 

BEIGE SHADES

Lately everything is all aboout nude and beige colour scheme. Starting from clothes and accessories and finally make up. Just look at the successful Naked palettes or Kylie Jenner make up. Nude and beige are so in!
Browsing through ebay I found these beautiful nude wedge sandals. It was love at first sight I must say.

Bēšīgo toņu variācijas pēdējā laikā ir pilnīgi visur. Sākot ar apģērbu un aksesuāriem un beidzot ar kosmētiku. Atliek tikai paskatīties uz Naked acu ēnu paletēm un Kailijas Dženeres kosmētikas līniju. Izskatās, ka bēšīgie toņi ir uz palikšanu. 
Pārlūkojot ebay, es uzgāju nu ļoti skaistas nude tipa vasaras platformas sandales. Tā bija kā mīlestība no pirmā acu skatiena. 

 

Did You enjoyed my Ebay bargains? Wich one is Your favorite? You can check out my otherEbay posts HERE!

xo, A

facebook | twitter | instagram bloglovin | pinterest

0

Share This:

Related posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *