Various Sunglasses from eBay | Review

As you all can already tell I am a huge eBay fan. Everyone can find the best deal and bargain for themsleves! On Anita’s Diaries I like not only share my favorite eBay bargain finds but also reviews for the items I buy. This time I bought 5 different pairs of sunglasses!

Kā jau varat pateikt, esmu liela eBay fane. Ikkatram tur ir iespēja atrast īsto un izdevīgāko piedāvājumu sev. Es ne tikai dalos ar eBay atradumiem, bet arī iekļauju savu viedokli un atsauksmes par produktiem, ko esmu iegādājusies. Šoreiz par un ap saulesbrillēm. 

ebay sunglasses review

eBay Sunglasses Review | Saulessbrilles no eBay – Atsauksme

There is a reason why a lot of things on eBay are cheaper. Firstly, they are made in China. That means materials used are cheaper. Most frames are from plastic and are pretty fragile. Second, quality can be a real hit or miss.

Mirrored sunglasses from the bunch are my favorites. They clearly are made to replicate Dior design. Other designer replicated sunglasses have no logos or brand names. These are the only ones with metal frame, other sunglasses has plastic frame.

 

Teikšu godīgi, ir iemels kāpēc tik daudzas lietas eBeyā ir lētākas. Pirmkārt, tās nāk un ir izgatavotas Ķīnā. Tas nozīmē, ka izmantotās izejvielas būs lētākas. Lielākā daļa briļļu rāmju ir izgatavoti no trausla plastmasa. Otrkārt, bieži vien ar kvalitāti notiek laimes spēle. 

Spoguļa lēcu saulesbrilles no visām man ir mīļākās. Tās pavisam noteikti ir izgatavotas ar domu atgādinām Dior dizainu. Tāpat kā citām replikām tām nav virsū nekādu logo vai zīmola nosaukuma. Šīs ir vienīgās, kuru rāmis ir izgatavots no metāla, pārējām tas ir no plastmasa.

 

sunglasses review

 

Have ever ordered sunglasses from eBay before? What where your thoughts about their quality? | Vai kādreiz esi iegādājusies saulesbrilles no eBay? Kādas domas ir par to kvalitāti? 
You can check out more eBay reviews HERE.

xo, A

facebook | twitter | instagram bloglovin | pinterest

 

 

1

Share This:

Related posts:

2 thoughts on “Various Sunglasses from eBay | Review

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *