Platfrom Boots from eBay | New In

platform boots

I never imagened that high heeled boots could become my faves.  It was too hard to resist buying these platform when I saw them eBay. 

Es nekad nebūtu domājusi, ka zābaki ar augstu papēdi un platformu kļūs par vieniem  no maniem favorītiem. Bija pārāk grūti atturēties nenopērkot šos zābakus. 

Platform Boots | Zābaki ar Platfromu

autumn bootsebay platfrom boots review

I found these cuties on eBay for about 27$. I hade to pay costom when I get them since costom tax start from purchase above 22 euros in Latvia. If I can recall it was about 4 or 5 euros. Nothing much but my only con with this purchase.
I was worried about fitting. Usually buying shoes sized 39 (or some cases 40), I opted to buying size 40. For safety measures. I was pleasntly surprised when boots fit to size.

Atradu šos platformas zābakus eBay, maksāja aptuveni 27$. Protams, nācās maksāt muitas nodevu, jo Latvijā tā jāmaksā par pirkumiem no 22 eiro. Nekas lielas, samaksāju kaut kur 4 vai 5 eiro. Vienīgais mīnuss, kas nāk prātā, par šo pirkumu. 
Bija uztraukums par izmēra atbilstību, ja godīgi. Kā nekā apģērbu un apavu izmēri no Āzijas atšķiras no mūsu. Parasti apavus pērku 39. izmēru (retos gadījumos 40.), drošs paliek nedrošs, šoreiz izvēlējos 40. izmēru. 

 

Platform boots are good quality and from good material. Of course, heel and platform is from plastic not wood. But they will last.
Platform boots are suprisingly comfortable, even with very high heel. Platform makes heel seem smallers but chunky heel feels more stable. All that makes walking in these super easy.

Platformas zābaki ir labas kvalitātes no laba materiāla. Papēdis un platforma ir no plastmasa, bet tie ir izturīgi. 
Zābaki ir pārsteidzošo izturīgi. Pat ar augsto papēdi. Platforma rada ilūziju, ka papēdis ir zemāks kā patiesībā. Masīvie papēži ir stabili. Iet viņos ir ļoti ērti. 

fashion blogger

 

Have you tried platform boot trend yet? You can check out more eBay reviews HERE.

xo, A

facebooktwitter | instagram bloglovin | pinterest

2

Share This:

Related posts:

0 thoughts on “Platfrom Boots from eBay | New In

  1. Pingback: Ebay Bargains #15 | anitasdiaries

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *