eBay Bargains #9 Galaxy Print Sweater

galaxy print sweater

1 2345

I can’t believe it is November already. Time passes so fast. I can see people are getting ready for Christmas (Instragram posts, malls are putting Christmas trees up). Am I the only one who thinks it is too soon? I am still living in autumn. Sweaters, beanies, cosy knits.

Nespēju noticēt, ka Novembris ir klāt. Laiks gan paiet ātri. Instagram parādās jau attēli ar Ziemassvētku tematiku. Vai man vienīgajai liekas, ka tas ir mazliet par ātru. Es vēl dzīvoju rudenī – džemperi, cepures, adījumi. 

Galaxy Print Sweater | Džemperis ar Kosmisku Apdruku

It seems like galaxy print is here for staying. Galaxy print sweater is so cute! It can give nice pop of colour to all dark colour autumn outfit. You can pair it with classic black ankle booties and black geneva watch and look and feel classy and comfy.
Rest items are has navy coloour going on. And you know how much I love navy colour. Backpack is the right bag to carry around on a busy day. It is possible to put everything necessary in it and not harm back. And it so cute with brown details. And my recent love for beanies is going stronger and stronger. This beanie with diamond detail is so cute, easy to style, comfy and warm.

Apģērbs un aksesuāri ar kosmosu tēmu šoruden ir ļoti aktuāli. Tie praktiski ir visur. Džemperis ar galaktisku apdruku izskatās jau nu ļoti labi. Sakombinē ar klasiskiem melniem pusszābaciņiem un rokasspulksteni un tu esi gatava iekarot rudeni!
Tumši zilā krāsa piestāv rudenim. Ka nekā tā arī ir pamatkrāsa daudzajām galaktiskajām apdrukām. Tumši zila mugursoma būs lielisks papildinājums aizņemtām dienā, kad līdzi jāpaņem tik daudz kas. Neaizmirsti par cepuri! Izvēlies kaut ko ar dumpinieciskuma pieskaņu – cepure ar nelielu dimanta izšuvumu.

 

Did You enjoyed my eBay bargains? Wich is Your favorite? You can check out my other eBay posts HERE!

xo, A

facebooktwitter | instagram bloglovin | pinterest

 

1

Share This:

Related posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *