Mini Fashion Haul

mini fashion haul

I didn’t wanted to buy anything. Honestly. It just happend. I was helping my mom to buy some new clothing for autumn & other stuff. And somehow i got new clothing for myself even I didn’t needed them. Or maybe I neeeded them. I got 3 basic items for my wardrobe (at least that’s what I’m telling to myself). 

Es negribēju iegādāties neko jaunu. Pavisam godīgi. Tā vienkārši notika. Es palīdzēju mammai iegādāties jaunumus rudens garderobei. Galu rezultātā es sev iegādājos lietas, kuras man tā īsti nevajag. Bet varbūt tomēr vajag? Manā garderobē ir 3 jauni pamata apģērba gabali (vismaz es sev tā saku). 

Autumn Mini Fashion Haul

First thing I got is a basic dark grey legging from H&M. For those lazy days or just go grocery shopping in local store. Or basicly anything else. Unlimited options to style them. I can’t remember price but I think it was something about 10 €.

Pavisam vienkārši legingi no H&M. Tām slinkajām dienām, kad no mājām jāaiziet uz tuvāko pārtikas veikalu Vai vienkārši slinkojot mājās un rakstot  rakstus blogam.

 

Second item is white top from Reserved. Love those small see through details. It gives a classic top sophisticated touch. And the fabric is so soft comfortable. I absolutely fell in love with their new collection. I will definitely go back to buy something more.

Pavisam vienkāršs balts no Reserved, bet ar odziņu – nelielas caurspīdīgas līnijas. Klasisks un izsmalcināts pieskāriens. Kokvilnas materiāls ir ērts un mīksts. Jaunā kolekcija no Reserved ir apskatīšanas vērta. 

white top

Getting ready for autumn I got a lilac Patrick Francis wool scarf. It has reallt beatilful celtic design elements and details. Scarf immediately completes casual outfit. I’m going to wear it very much in this autumn.

Gatavojoties rudenim, es iegādājos arī fuksijas krāsas vilnas šalli no Patrick Francis. Tai ir ļoti skaistas ķeltu raksta detaļas. Lieliski papildina ikdienišķu tērpu. Man tā vien liekas, ka dzīvošu šajā šallē!

 

xo, A

facebooktwitter | instagram bloglovin | pinterest

1

Share This:

Related posts:

0 thoughts on “Mini Fashion Haul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *